تفاوت لایسنس اصلی و تقلبی یکی از مهترین سوالاتی است که همواره کاربران مطرح می نمایند.با توجه به اینکه در کشور ما متاسفانه به دلایل مختلف در اکثریت غالب سیستم ها از نرم افزار کرک شده یا به قولی قفل شکسته استفاده می شود بیشتر افراد حتی متخصصین و کارشناسان مجرب اطلاعات درست و یا صحیح از لایسنس های مختلف ندارند.با توجه به این موضوع امروز مقاله ای رو در این خصوص برای شما آماده کردیم تا حول این محور اصلاعاتی رو در اختیار عزیزان قرار دهیم. لایسنس های اورجینال بسته به نوع کمپانی دارای تنوع بسیار زیادی می باشند. به عنوان مثال لایسنس اورجینال ویندوز هم به صورت پنل اختصاصی یا Volume License که به اصطلاح به لایسنس OLP - Open License Program نامیده می شود ارائه می گردد و هم به صورت یک کلید مجزا که لایسنس ریتیل - retail license نیز موجود می باشد.به غیر از این موارد لایسنس های میکروسافت به صورت OEM و MSDN نیز قابل صدور می باشد. در خصوص لایسنس آنتی ویروس ها قضیه داستان متفاوتی را دنبال می کند. بسته به نوع آنتی ویروس سیستم لایسنس هر کمپانی تفاوت هایی را از سایرین داراست. برای مثال لایسنس آنتی ویروس های شرکتهای آمریکایی مانند مکافی یا سیمانتک - Symantec در مقایسه با رقبای اروپایی مثل ایست – ESET و بیت دیفندر – Bitdefender تفاوت های خاص خود را دارند. لایسنس کسپرسکی هم که روسی می باشد شرایط خاص خود رو دارد.

تفاوت لایسنس اصلی و تقلبی یکی از مهترین سوالاتی است که همواره کاربران مطرح می نمایند.با توجه به اینکه در کشور ما متاسفانه به دلایل مختلف در اکثریت غالب سیستم ها از نرم افزار کرک شده یا به قولی قفل شکسته استفاده می شود بیشتر افراد حتی متخصصین و کارشناسان مجرب اطلاعات درست و یا صحیح از لایسنس های مختلف ندارند.با توجه به این موضوع امروز مقاله ای رو در این خصوص برای شما آماده کردیم تا حول این محور اصلاعاتی رو در اختیار عزیزان قرار دهیم.
لایسنس های اورجینال بسته به نوع کمپانی دارای تنوع بسیار زیادی می باشند. به عنوان مثال لایسنس اورجینال ویندوز هم به صورت پنل اختصاصی یا Volume License که به اصطلاح به لایسنس OLP – Open License Program نامیده می شود ارائه می گردد و هم به صورت یک کلید مجزا که لایسنس ریتیل – retail license نیز موجود می باشد.به غیر از این موارد لایسنس های میکروسافت به صورت OEM و MSDN نیز قابل صدور می باشد.
در خصوص لایسنس آنتی ویروس ها قضیه داستان متفاوتی را دنبال می کند. بسته به نوع آنتی ویروس سیستم لایسنس هر کمپانی تفاوت هایی را از سایرین داراست. برای مثال لایسنس آنتی ویروس های شرکتهای آمریکایی مانند مکافی یا سیمانتک – Symantec در مقایسه با رقبای اروپایی مثل ایست – ESET و بیت دیفندر – Bitdefender تفاوت های خاص خود را دارند. لایسنس کسپرسکی هم که روسی می باشد شرایط خاص خود رو دارد.


لایسنس اورجینال

لایسنس اورجیناللایسنس اورجینال مکافی با توجه به محدودیت های شدیدی که این کمپانی بر روی آی پی های ایران وضع کرده تقریبا به غیر از موارد بسیار خاص و انگشت شمار، در ایران نه تقاضای جدی دارد و نه ارائه می شود.لایسنس اورجینال سیمانتک – Symantec معمولا به صورت های آکادمیک – Academic و در مواردی Government به فروش می رسد تا هزینه تمام شده کمتری برای کاربران داشته باشد و قدرت خرید کاربر افزایش یابد.

لایسنس اورجینال و اصلی کمپانی ایست – ESET که محصولاتی چون ESET NOD32 ANTIVIRUS و یا ESET Internet Security را برای کاربران خانگی و آنتی ویروس تحت شبکه ESET Endpoint Protection را برای سازمان ها و شرکتها ارائه می دهد مستقیما از سایت eset.com صادر شده و به آدرس ایمیلی اعلامی مشتری به صورت مستقیم ارسال می گردد.

متاسفانه در این چند ساله اخیر عده ای سودجو با سوء استفاده از قلیت اطلاعات افراد اقدام به راه اندازی سرورهای بروزرسانی ایست کرده اند و محصولات این شرکت رو به عنوان اورجینال و اسامی مختلف با قیمتهای بالا و نامشخص به مشتریان به فروش می رسانند.در صورتی که کاربر به سادگی می تواند ایمیل ارسالی حاوی لایسنس را چک کرده و مبدا آن را مشاهده کند تا از اصل بودن آن اطمینان حاصل نماید.

در اینجا لازم است متذکر شویم شرکت فانوس دهکده ارتباطات با بیش از ۱۴ سال سابقه در این زمینه ارائه دهنده لایسنس اورجینال آنتی ویروس های شناخته شده ایست – ESET ، کسپرسکی – Kaspersky و سیمانتک – Symantec در ایران می باشد.شما عزیزان می توانید در هر ساعت از شبانه روز با ما در نماس بوده و اطلاعات بیشتر را از کارشناسان مجرب این شرکت دریافت نمایید.در سال های اخیر گروهی با فروش لایسنس  اورجینال صادر شده برای مشتریان خود به دیگران به عنوان لایسنس Share یا لایسنس اشتراکی شروع به گذاشتن بدعت جدیدی کرده اند. این شرکت ها با اعلام قیمتی بسیار پایین تر از قیمت واقعی محصول ، سعی بر قانع کردن مشتری جهت استفاده از لایسنس اشتراکی میکند بی آنکه مشکلات به کارگیری از لایسنس اشتراکی یا همان شیری – Share را به پشتری بازگو کنند. متاسفانه کاربران نیز در اکثر موارد بدون آگاهی از این موضوع و تنها با مِلاک قراردادن قیمت پایین تر اقدام به خرید کردن این دسته از لایسنس ها می نمایند. این در صورتی است که گاه این لایسنس ها توسط کمپانی مادر معلق شده و حتی نرم افزار مربوط از کارایی ساقط می گردد.در عموم این شرایط شرکت فروشنده به دلایل مختلف از پاسخگویی به مشتری سر باز میزند ، لزا حتما در خرید لایسنس اورجینال آنتی ویروس به موارد ذکر شده دقت کافی داشته باشید تا از گزنده این مشکلات به دور باشید.

0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لوگوی سفید فانوس

شـركت مهـندسی فـانوس دهـکده ارتـباطات در ابتدای سال ۱۳۸۶ با هدف فعاليت در زمينه راه اندازی و امنيت شبكه آغاز به كار نمود. موسسين شركت با بهره‌گيری از همكاری پرسنل متخصص، فعاليت‌های خود را به تدريج توسعه و گسترش داده‌اند.

نشانی ما

تهران، خیابان کارگرشمالی، خیابان شهید فکوری، خیابان صالحی، بن بست شش متری، پلاك 12

تلفن : 88354786 (021)- 86192441

همراه: 09122000734
ایمیل: info@lantern-co.com
وب سایت: www.lantern-co.com

کیو آر کد

کلیه حقوق مادی و معندی این سایت متعلق به شركت مهندسی فانوس دهکده ارتباطات می‌باشد.